Prečo neodpisuje?
Píšete si dlhšiu dobu, vaše sympatie rastú, až sa vám nakoniec podarí zorganizovať aj spoločnú prvú schôdzku, tzv. rande. Z vašej spoločnej schôdzky budete mať príjemné pocity a užijete si zábavný deň. Otázkou však je, či to tak cíti aj druhá strana a či to bol naozaj podarený deň pre vás oboch. A ak neodpisuje, čo sa asi tak mohlo stať?
Na začiatku je potrebné sa zamerať na to, čo to vlastne úspešné rande je.
Pár znakov, že schôdzka prebehla úspešne.
Príjemne strávený deň, ktorý by sa dal nazvať úspešnou schôdzkou, je ten, kde je vzájomná chémia, váš rozhovor a vaša komunikácia neviazne, všetko prebieha tak nejako prirodzene, občas prebehne aj nejaké to podpichovanie a nebojíte sa medzi sebou aj flirtovať. Vyvrcholením toho všetkého je bozk na rozlúčku alebo chytenie sa za ruky. Od veci nie sú ani letmé dotyky a motýliky v bruchu. Aj keby všetko trvalo len pár sekúnd, ale bolo by to obojstranné, tak je to výborný signál k tomu, aby ste sa videli znova a zorganizovali spolu aj druhú schôdzku.
Ako spoznáte, že to bolo príjemné?
Určite aj vzhľadom k tomu, že keby k vám necítil alebo cítila fyzickú príťažlivosť, tak by sa pobozkať nenechal/nenechala, a to isté platí o spojení vašich rúk. Pokiaľ sa toto všetko deje hneď na prvom rande, budete si najskôr s najväčšou pravdepodobnosťou myslieť, že to bol sakra dobrý deň a sakra skvelé rande. Lenže, čo keď sa stane, že hneď po stretnutí ju alebo jeho kontaktujete a odpoveď nepríde? Nepríde hneď, ani za hodinu, ani večer... pokúsite sa znova pripomenúť a ani ďalší deň a ani za týždeň, žiadna odpoveď. Čo ďalej? Čo sa stalo? Prečo neodpisuje? Čo som urobil/urobila zle?
Čo ďalej?
Najprv sa budete trápiť len svojimi myšlienkami, následne budete hľadať odpoveď vo svojom okolí a nezabudnete ani na internet. Budú vás zaujímať témy hlavne ohľadom toho, čo ste urobili zle, po akej dlhej dobe sa zase ozvať a iné podobné rady. Budete riešiť, či ste neboli veľmi rýchli alebo naopak príliš pomalí. Máte za potrebné, aby vás zase niekto odmietol, aj napriek tomu, že to vyzeralo, že o vás má dotyčný alebo dotyčná nejaký záujem. Majte na mysli, že nikdy nie je nič isté, obzvlášť čo sa týka stretnutí a citov druhých ľudí.
Čo sa mohlo stať?
Existuje mnoho dôvodov:
- Možno je zadaný alebo zadaná.
- Možno chcel alebo chcela zmenu a vyraziť von s niekým iným.
- Možno sa nudil alebo nudila.
- Možno sa hneď ďalší deň stretol alebo zišla s niekým iným.
- Možno ju alebo jeho odradili priatelia, keď začali hovoriť niečo negatívne.
... tých dôvodov môže byť naozaj veľa.
A ako to urobiť nabudúce, aby sa takáto situácia znova neopakovala?
- Rozhodnite sa, že osoba, s ktorou randíte, je naozaj tou osobou, s ktorou by ste chceli mať vážnejší vzťah a nebolo by to len z dôvodu, aby ste už konečne neboli sami.
- Netlačte príliš hneď na prvom rande. Čím pomalšie na to pôjdete, tým istejší si môžete byť, že sa vám ozve kvôli druhej schôdzke preto, že naozaj chce. A hlavne, keď nebudete hneď tlačiť, tým menšie sklamanie bude, keď sa vám po tej prvej spoločnej schôdzke neozve.
- Príďte s vtipným nápadom na druhú schôdzku, tak aby ste zaujali a chcel alebo chcela sa s vami stretnúť znova. Navrhnite niečo originálne, čo bude napríklad súvisieť s tým, o čom sa zmienil, alebo spomenula na vašej prvej spoločnej schôdzke, že majú radi. Dáte tak najavo, že ste dobrými poslucháčmi, že máte naozaj záujem a že vás zaujíma všetko, čo radi robia.
- Nepreháňajte to s dotykmi. Na prvej schôdzke nie je hneď nutné, aby ste sa na seba vrhali, dávali si ruky okolo pása alebo snáď na zadok. Keď dotyky, tak len letmé a len ak ste si istí, že mu to alebo jej nebude vadiť a že naozaj chcete tohto človeka za partnera. Nebuďte agresívny, druhá strana by si mohla myslieť, že vám ide len o jedno, a to by mohol byť dôvod prečo sa na druhej schôdzke nezísť, keď vám ide o naozajstný vzťah.
- Keď sa budete lúčiť, povedzte, že by ste boli radi, keby ste sa videli znova. Podľa reakcie môžete posúdiť, či aj on alebo ona naozaj chcú vašej schôdzku zopakovať. Nemusíte sa hneď dohovárať na presnom mieste alebo čase, v dnešnej dobe sociálnych sietí a mobilných zariadení nebude problém, aby ste sa dohovorili neskôr. Ide o to, aby ste prejavili záujem, že vy sa nabudúce naozaj chcete stretnúť a niečo podniknúť.
- A kedy sa najlepšie ozvať? To je celkom zložitá otázka, ale od prvej schôdzky by ste mali tomu druhému nechať priestor maximálne 2-3 dni, než sa ozvete. Písať hneď, keď prídete z prvého rande, nie je práve veľmi vhodné a zároveň nechávať pauzu dlhšiu ako tri dni, môže to u toho druhého vyvolať pocit, že nemáte záujem a že pre vás vaša schôdzka nebola vôbec dôležitá. Je ošemetné na toto nastavovať nejaké presné pravidlo, takže to či sa ozvete druhý alebo tretí deň, je úplne na vašom úsudku.
- Občas sa niektorým ľuďom stáva, že mlčia alebo naopak hovoria veľa. Zamyslite sa nad tým, či ste nehovorili stále len o sebe a čo sa vám páči a čo vy by ste chceli, ale nechajte priestor aj jemu alebo jej. Snažte sa vnímať, čo vám hovorí a Všímajte si toho, či vám hovorí aj niečo zo svojho súkromia, o svojej rodine a o svojom živote. Presnejšie povedané, všímajte si, kam až je schopný alebo schopná vás vpustiť do svojho súkromia hneď na prvej schôdzke.
A ak vám nič z toho, čo sme vám popísali vyššie, nepomohlo v tom, aby ste sa stretli aj na druhej schôdzke. Tak sa proste stalo to, že tá druhá strana nepociťovala rovnakú chémiu ako vy. A buďte radi, aj napriek tomu, že na vás pôsobil alebo pôsobila úžasne, že v druhej schôdzke nepokračovali, pretože boli úprimní a nezačínali len tak hocijaký vzťah a radšej vám obom nechali otvorené dvere pre niekoho lepšieho, kde bude chémia fungovať hneď od začiatku. Nemá zmysel vytvárať vzťah s niekým len preto, že nechcete byť sami. Takéto vzťahy väčšinou končia skôr alebo neskôr katastrofálne. A ak sa chcete zoznámiť s niekým, kto má rovnaké záujmy ako vy a túži po skutočnom vzťahu, skúste k tomu podniknúť tie prvé a správne kroky potrebné tu.
[Kač]